Krásná recenze od našich klientů

16.11.2022

Klienty společnosti Chocholatí jsme již téměř 9 let. Co vše jsme za tuto dobu řešili?


 1. Nastavení všech pojištění - tím to vše na počátku roku 2014 začalo...
 2. Programy pravidelného investování. Po narození naší první dcery jsme hledali možnosti jak zhodnotit naše finance. U Chocholatých jsme objevili možnosti, které byly pro nás laiky skryté. Pomohli nám jak s vybráním vhodných produktů, tak s nastavením správných parametrů.
 3. Koupě pozemku a jeho financování . V roce 2016 jsme se rozhlíželi po vhodném pozemku pro naše další bydlení. Chocholatí měli v portfoliu vhodný pozemek, který byl pro nás jasnou volbou. Jako vždy pomohli nejen s financováním, ale také při vytváření kupní smlouvy a vyjednávání s původními majiteli.
 4. Financování výstavby domu. Jakmile jsme měli pozemek, začali jsme realizovat stavbu domu. I zde byla naše zkušenost s Chocholatými více než pozitivní. Připravili vhodnou nabídku a byli schopni řešit i nestandardní situaci při nedostatečném zajištění hypotéky.
 5. Refinancování hypotéky. Při pravidelných schůzkách nás Chocholatí včas upozornili na hrozbu růstu hypotečních sazeb, které by pro nás mohly být nepříjemné. Včas zajistili novou hypoteční smlouvu i před standardní lhůtou pro refinancování za velmi zajímavé podmínky.

Správa pronájmu našeho bytu

Po přestěhování do našeho domu jsme byli rozhodnuti si náš stávající byt nechat. Jelikož jsme oba pracovně i rodinně zaneprázdnění, hledali jsme způsob jak pronájem řešit s minimem starostí. Byli jsme moc rádi, když i zde jsme se mohli obrátit na Chocholaté - nejvíce jsme ocenili kompletní přípravu bytu po našem odstěhování, zajištění převodu energií a dalších smluvních podkladů a screening budoucích nájemníků.


 1. Vyhledání nájemníka. Za dobu pronájmu se v našem bytě vystřídali 4 nájemníci. Chocholatí vždy zajistili profesionální screening a výběr kandidátů tak, že jsme byli vždy spokojeni. Zároveň jsme nemuseli nikdy řešit návaznost ukončení pronájmu - Chocholatí vždy zajistili návaznost nájemníků bez prodlení.
 2. Příprava bytu pro nového nájemníka. Pro nás jedna z nejcennějších služeb. Pokud mezi jednotlivými pronájmy vznikne jakýkoliv problém, Chocholatí zajistí nápravu bez toho, aniž bychom se museli zapojovat. Ať už jde o výmalbu, drobnou údržbu či výměnu nábytku, Chocholatí dokáží se vším pomoci.
 3. Uzavírání nájemních smluv a dodatků. Ačkoliv jsme si nechali právo podpisu nájemní smlouvy (Chocholatí umí i tuto službu zařídit), oceňujeme, že smluvní dokumentace je vždy v pořádku připravená a aktualizovaná. Zároveň oceňujeme, že máme tržní informace o možné výši nájmu.
 4. Údržba / Řešení oprav. Jak již bylo psáno výše, nemusíme se o nic starat. Chocholatí připraví návrh řešení, které si odsouhlasíme a poté již vše probíhá v jejich režii. To se týká jak samotné údržby, tak komunikace s dotčenými stranami (pojišťovna, nájemníci, opraváři). Naposledy jsme takto řešili opravu hlavního jističe bytu, či opravu kuchyňských skříněk.
 5. Vyúčtování. Služby Chocholatých neobsahují jen přípravu smluvní dokumentace, ale také zajištění jejího plnění. Mezi to patří i vyúčtování služeb - jsme rádi, že nemusíme zejména při změně nájemníků řešit vše sami, ale že dostaneme jasné podklady k vyrovnání a také případné úpravy v zálohách na jednotlivé služby.
 6. Komunikace s nájemníkem a SVJ. Kromě již zmiňované komunikace s nájemníky zajišťují Chocholatí i komunikaci se zástupci sdružení vlastníků, přítomnost na schůzích, ze kterých jsou schopni zajistit zápisy, či komunikaci se zástupci firmy zajišťující vyúčtování energií.

Michaela a Radek Teichmannovi